Edirne Hatırası Kataloğu

Bizim Tava Ciğer Salonu özel yaptırdığı eski Edirne fotoğraflarından oluşan 10 adet kartpostalı dükkanına gelen turistlere hediye ediyorlar.

Bizim Tava Ciğer Salonu özel yaptırdığı eski Edirne fotoğraflarından oluşan 10 adet kartpostalı dükkanına gelen turistlere hediye ediyorlar.Osmanlı dönemi 1400, 1500’lü yıllara ait olan orijinal gravürlerden yararlanılarak yaptırdıkları kartpostalları turistlere hediye eden Bizim Ciğerci İşletmecisi Adem Hüseyinca, amaçlarının Edirne’nin tanıtımına katkı sağlamak olduğunu söyledi. Özellikle yabancı turistlere vermeyi tercih ettiklerini belirten Hüseyinca, “Cengiz Bulut’la hazırladığımız projeyi hayata geçirdik. Eski fotoğrafları inceleyen
turistler böyle bir hediye aldıklarında çok memnun olduklarını gördük. Bu da bizleri sevindiriyor. Hatta bazı müşterilerimiz, evlerinde duvarlarına astıklarını belirterek bunu bizimle paylaşıyorlar. Biz bu çalışmaya Edirne Hatırası Kataloğu adını verdik. Edirne’den ayrılan turistlerin, en azından saklayabilecekleri ya da sevdikleriyle kart olarak ta postalayabilecekleri bir ürün ortaya çıkarmak istedik. Umarım bu projemizle Edirne’nin tanıtımına da katkımız olur. Amacımız buradan ayrılan turistler üzerinde güzel ve iyi bir hatıra bırakmak” şeklinde konuştu.

Pin It on Pinterest