Sultanlar Yolu Projesi


KAPIKULE’DEN İSTANBUL’A 330 KM
Tarih : Eylül-Ekim 2011
Sevgili Sultanlar yolu dostları,
22 Eylül ve 8 Ekim 2011  tarihleri arası yeniden Kapıkule’den İstanbul’a 330 kilometre yürüyeceğiz. Geçen senelerdeki yürüyüşlerimiz rotanın yürünebilirliğini ölçmek amacıyla yapılmıştı. Bu sene yapılan keşif ziyaretlerinden sonra nihayi rotanın işaretlenmesi ile ilgili olarak ben dahil toplam 12 kişilik bir Hollanda’lı trekking grubu Sultanlar Yolu işaretleme çalışmaları yapacaktır.
Gruba Türkiye’den günübirlik katılmak isteyenler yol üzerinde bize eşlik edebilirler.[adsenseyu1]
Grubumuz 22 Eylülde Edirne’de olacak ve 23 Eylül 2011 sabahı Kapıkule’den yürüyerek yola çıkarak Edirne istikametine Sırpsındığı üzerinden gidecektir.
İstanbul’a kadar olan yürüyüş güzergahımız Kapıkule, Kemalköy, Karabulut, Sarayakpınar, (Sırpsındığı), Avarız, Edirne, Hıdırağa, Karayusuf, Ortakça, Kavaklı, Yağcılı, Süloğlu,Büyük Gerdelli, Dolhan, Paşayeri, Koyunbaba, Kırklareli, Kızılcıkdere, Üsküpdere, Karıncak, Kaynarca, Pınarhisar, Erenler, Poyralı, Doğanca, Develi, Vize, Okçular, Evrenli, Çakıllı, Kavacık, Saray, Küçük Yoncalı, Safaalan, Binkılıç, Aydınlar, Gümüşpınar, İhsaniye, Akalan, Dağyenice, Boyalık, Dursunköy,Sazlıbosna, Şamlar, Kayabaşı Eyüp Sultan,Topkapı sarayı olarak gerçekleşecektir.

Bu güzergah üzerinde bize konaklama konusunda yardımcı olmak isteyenler  info@sultanstrail.com adresine bilgilerini yollayabilirler. Güzergahın üzerindeki tarihi ve doğal güzellikleri daha iyi yaşayabilmemiz için bize bu yörelerin güzel ve yürünecek mekanlarının bilgilerinide yollayabilirsiniz. Telefon: 0031 650 890 696 (Hollanda cep telefonu)
Türkiye’den yürüyüşçü olarak katılımınız ücretsizdir. Yürüyüş pasaportu ve yürüyüş sonrası yürüyüş belgesi istiyorsanız vede isminizin resmi Sultanlar Yolu sitesinde yer almasını istiyorsanız 25 Euro veya karşılığı yıllık Sultanlar yolu aidatını ödemeniz gerekecektir. Hollanda’dan veya diğer Avrupa ülkelerinden katılmak isteyenler lütfen fiyat bilgileri için email veya telefonla iletişime geçiniz.
Yolculuk ve yürüyüşünüz esnasında olacak tüm masraflar yürüyüşcülere aittir.
Türkiye iletişim bilgileri gelecek günlerde sitemizde yeralacaktır. www.sultanlaryolu.com sitesinde ve bu siteden güncellemeler yapılacaktır.
Sultanlaryolu Türkiye etabı katılımları için Meftun KUTLU kutlum@msn.com +90 544 337 37 71