Cumhuriyet Dönemi EDİRNE valileri

1.NACİ BEY-1923
2.CEMAL BEY-1924
3.İSMAİL SABRİ BEY-1924
4.ABDULLAH SABRİ BEY-1924
5.BEHÇET BEY-1926
6.EMİN ARDA-18.01.1928-09.05.1932
7.SALİM ÖZDEMİR-14.05.1932-04.07.1935
8.OSMAN ŞAHİNBAŞ-04.07.1935-02.07.1937
9.AHMET NİYAZİ MERCAN-02.07.1937-02.05.1939
10.FERİT NOMER-27.05.1939-01.08.1942

Ferit NOMER


11.DANİS YURDAKUL-01.08.1942-07.12.1943
12.SÜHEYL KARANFİLOĞLU-07.12.1943-05.08.1946
13.SERACETTİN SARAÇ-05.08.1946-21.02.1947
14.KAZIM DEMİRER-21.02.1947-28.12.1948
15.RÜKNETTİN NASUHİOĞLU-28.12.1948-25.07.1949
16.FAZLI GÜLEÇ-25.07.1949-31.05.1950
17.EMİN AKINCI-13.07.1950-25.11.1955
18.BOZKURT KAPLANGI-25.11.1955-24.05.1956
19.TURGUT BAŞKAYA-30.06.1956-16.08.1958
20.NİHAT DANİŞMENT-01.09.1958-25.08.1960
21.SADRİ SARPTIR-25.08.1960-29.06.1964
22.K.FERİT KUBAT-30.06.1964-27.05.1967
23.A.HAYDAR ÖZKIN-09.06.1967-11.09.1970
24.YUSUF YAKUPOĞLU-16.09.1970-08.07.1972
25.MUSTAFA KARAER-21.07.1972-18.0.1975
26.A.HÜSNİ ÖZKİPER-18.07.1975-15.02.1978
27.SEBAHATTİN ÇAKMAKOĞLU-16.02.1978-11.08.1978
28.BEKİR ÖZTÜRK-14.08.1978-09.12.1979
29.NACİ BABACAN-11.12.1979-26.06.1981
30.ENVER HIZLAN-29.06.1981-17.12.1986
31.YILMAZ ERGUN-28.12.1986-19.08.1988
32.ÜNAL ERKAN-19.08.1988-09.07.1991
33.NECATİ BİLİCAN-22.07.1991-20.02.1992
34.KORU ENGİN-21.02.1992-10.04.1996
35.MEHMET CANSEVEN-10.04.1996-10.08.2000
36.FAHRİ YÜCEL-10.08.2000-12.08.2004
37.NUSRET MİROĞLU-16.09.2004-09.5.2008
38.MUSTAFA BÜYÜK – 12.5.2008- 27.05.2010
39.GÖKHAN SÖZER – 03.06.2010-