Edirne Eski Belediye Başkanı, Trakya-Paşaili Cemiyeti Merkez Yönetim Kurulu üyelerinden Kasım Efendi’nin annesinin vefatı

AdsızEski Belediye Başkanı, Trakya-Paşaili Cemiyeti Merkez Yönetim Kurulu üyelerinden Kasım Efendi’nin annesinin vefatı hakkında Paşaili gazetesinde yayınlanan vefat haberi.
1 Temmuz 1923

[Sadeleştirme]
Paşaili Gazetesi,1. sene, sayı 35, 1 Temmuz 1923 [1 Temmuz 1339]
Son Yolculuk[İrtihal]
Eski Belediye Başkanı, Trakya-Paşaili Cemiyeti Merkez Yönetim Kurulu üyelerinden Kasım Efendi’nin annesi, gazetemiz sahibi Mustafa Bey ile kardeşleri Cevat ve Muhyiddin Beylerin büyükanneleri Hacı Ayşe Hanımefendi perşembe gecesi vefat etmişlerdir. Cenazesi Vali ve Kumandan Beyefendiler ile ileri gelen memurların omuzlarında Kadirîhane Tekkesi karşısındaki camiye götürülmüş ve haziresine defnedilmiştir. Merhume uzun süreden beri yatmakta ve 80 yılı geçen çileli hayatını oğlu ve torunlarının saygı dolu bakışları karşısında tamamlamakta idi. Dindar ve namazlı, bütün manasıyla bir Türk hatunu olan merhume, Kasım Efendi gibi vatan’a kendini feda eden bir evlat, babalarıyla yarışacak şekilde erdemli ve cömert torunlar bırakmıştır. Kendisi cennette oldukça Hak Teala, geriye bıraktıklarını mutluluk ve esenlikle donatsın amin.
Allah ona rahmet etsin.